Polska Cortana

Od wielu miesięcy słyszymy plotki dotyczące nowego asystenta głosowego Microsoft'u - Cortany. Cortana ma być nieodłączną częścią systemu Windows Phone 8.1. Wczoraj Microsoft potwierdził kilka interesujących faktów o windowsowej dziewczynie.

Cortana

Cortana (google.pl)

Cortana z założenia miała być inna niż Siri czy Google Now. Microsoft zapewniał, iż asystent głosowy bedzie bardziej inteligentny i "ludzki". Tak też się stało. Cortana ma posiadać własną osobowość i uczucia
Wydaje się iz Cortana jest idealna. Cóż z tego, skoro żyjemy w Polsce, mówimy po Polsku więc Cortana zrozumie tylko podstawowe komendy. Otóż nie! Microsoft oficjalnie potwierdził, iż język polski będzie obsługiwany przez asystentkę w taki sam sposób jak język angielski.
Firma sprawiła nam spory prezent, no ale ten prezent był chyba wymagany, bo przeciez Polska ma największy udział w sprzedaży Windows Phone'ów.

Oprócz polskiego Cortana zrozumie jeszcze :
Niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, japoński, brazylijski, rosyjski, portugalski oraz chiński (wraz z tajwańską odmianą).

Jak widać, Microsoft zrezygnował ze swojej dotychczasowej taktyki wypuszczania niedopracowanych produktów. Cortana wydaje się być najlepszym asystentem głosowym. Nie mogę doczekać się testów.

Źródło: Phonearena, evleaks

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Technologie mobilne w aucie. Jak jest teraz a jak będzie w przyszłości? Windows Phone'y zyskają sporo nowych funkcji, ale będą za to pokazywać fochy? Nowy Galaxy Gear może mieć Tizena, ale HTC i tak szykuje lepszy zegarek Internet w komórce wkrótce zwolni. Jak poradzić sobie z przeciążoną siecią? Dzięki nowym bateriom iPhone'y i Samsungi nie będą wybuchać Jeden system by rządzić wszystkim urządzeniami. Wizja coraz bliżej realizacji Androidowe aplikacje ratunkiem na Windows Phone? Smartfony? Tablety? Zegarki? Nuda! Pora na meble z Androidem Windows Phone 8.1 zapowiada się naprawdę dobrze Cortex-A17, czyli obsługa 4K nawet w tanich smartfonach Galaxy Note 4 z zagiętym ekranem, a kolejny Note będzie składany? Action Center - tak prezentuje się centrum powiadomień w Windows Phone 8.1 Prestigio prezentuje zestaw inteligentnych akcesoriów zdrowotnych Nokia pomoże odnajdować zagubione klucze Czy tak będą wyglądały przyszłe smartwatche? 10 świetnych konceptów iWatch z panelem słonecznym i bezprzewodową ładowarką? Telefon informujący o nowym wydarzeniu zapachem rozmarynu? To już możliwe Ten rok będzie należeć do... Aparaty w smartfonach. Część 2 Centrum powiadomień i osobne kontrolery głośności w Windows Phone wyciekają! Co się stanie z projektem Ara po sprzedaży Motoroli przez Google'a? Nowy układ Apple'a do iPhone'ów z wbudowanym RAM-em. Czy coś to zmieni? Samsung ma już ekrany o 560 PPI. Czas na panele 4K do smartfonów? Intelowski Jarvis zmiecie Siri i Google Now?

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Aurora: wirtualny asystent jako "hologram"