FotoSwipe czyli fotograficzna aplikacji, której warto się przyjrzeć.

W dzisiejszych czasach smartfony i tablety towarzyszą nam wszędzie, są więc idealnym narzędziem dla fotografów amatorów, pragnących uwiecznić ważne, bądź te mniej ważne chwile swojego życia. Niestety gabaryty urządzeń uniemożliwiają noszenie kilku telefonów, bądź smartfonu i tabletu na raz ( oczywiście w komfortowych warunkach), przez co, co jakiś czas musimy przenosić wykonane przez nas fotografie na inne urządzenia ( np. ze smartfonu na tablet). Oczywiście nie jest to uciążliwe. Wystarczy włączyć bluetooth lub NFC. Ale co jeśli chcemy zrobić to w bardziej efektowny sposób? Z pomocą przychodzi nam aplikacja FotoSwipe.

LOGO Aplikacji
Zobacz 3 zdjęcia

LOGO Aplikacji (fotoswipe.com)

FotoSwipe to świeża aplikacja stworzona z myślą o użytkownikach systemu z zielonym robocikiem w logo (deweloper obiecuje wersję na ios) umożliwiająca komfortowe i na pewno bardzo efektowne przesyłanie — przepraszam, złe słowo — przerzucanie zdjęć z jednego urządzenia na drugie. Aplikacja jest całkowicie darmowa i bardzo nowa ( według danych sklepu Google Play pobrano ją "ponad 100 razy"). Aby aplikacji działała poprawnie należy na obu urządzeniach ją zainstalować, następnie uruchomić i przejść od słów do czynów — wybrać zdjęcie poprzez przytrzymanie i przesunąć je z ekranu jednego urządzenia na ekran drugiego. Proste i szyb…. no właśnie nie do końca. Mimo iż apliakcja radzi sobie dobrze, to mam wrażenie, że przesyłanie zdjęć bluetooth'em jest nieznacznie szybsze, choć może to być zwykłe złudzenie. Warto również wspomnieć o "niezawodności" aplikacji, a właściwie jej braku. Niestety program nie zawsze z nami współpracuje ( jest to wynikiem konieczności przytrzymania zdjęć na ekranie telefonu z którego przenosimy przez sekundę, co robi się uciążliwe przy próbie przeniesienia 30 zdjęć) - wystarczy "sekunda" za mało, a wszystko pójdzie na marne.
Pomysł na aplikację jest na prawdę godny nobla, ale zastanawiam się czy świat przyjmie go ciepło. Wiele osób zapewne nie zdecyduje się na korzystanie z tej aplikacji, bo podobny rezultat mogą otrzymać podczas używania starego, dobrego bluetooth'a.

Mam nadzieję, że twórca aplikacji ulepszy aplikację o dodatkowe funkcje, które zapewnią wielu nowych klientów.

Na dzień dzisiejszy FotoSwipe jest "tylko" ciekawostką, którą warto przetestować

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: tapety z LG G3, Cyanogen Gallery i Dragon Finga Breach & Clear do pobrania za darmo z App Store Appshaker Komórkomanii #90 - E-Food, Spy vs Spy, The Rythm Of Fighters i inne Dostęp zdalny i aplikacje mobilne – inteligentny budynek zawsze pod kontrolą Sonic Jump Fever wystarcza na kilka minut zabawy Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: INDY 500, Leo's Fortune i CCleaner Appshaker Komórkomanii #89 - Abyss Attack, BIG Launcher i inne Reckless Racing 3 oficjalnie zapowiedziany! Znamy już datę premiery Modern Combat 5 Oldify 2 - zabawny program do postarzania fotek Ile warty będzie rynek gier mobilnych w 2016? Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Aviate, tapety z Androida L i Castle of Illusion Reklama Dungeon Keepera wprowadza w błąd konsumentów The Witcher Battle Arena, czyli Wiedźmin wyląduje na urządzeniach mobilnych World of Tanks: Blitz. Widziałem, grałem i wróżę sukces Garmin Viago - kompleksowa nawigacja za kilka złotych Aerena Clash of Champions wreszcie w App Store! World of Tanks Blitz - iOS-owa odsłona kultowego MMO do pobrania za darmo Kinetise. Polski start-up, dzięki któremu każdy może zrobić aplikację mobilną Appshaker Komórkomanii #88 - Angry Birds Epic, Lumosity, BallTune i inne Nowa Cywilizacja wkrótce trafi na nasze smartfony! Virtual City - znakomita gra ekonomiczna do pobrania za darmo na kilku platformach! Wygraj Galaxy S4 z aplikacją pyszne.pl! Asphalt 8: Airborne naszpikowany nowymi samochodami

Popularne w tym tygodniu:

Idzie ci świetnie w PUBG Mobile? Nie ekscytuj się. Gra jest pełna botów, które dają ci wygrać Fortnite: Battle Royale trafi na smartfony. Będziesz mógł rywalizować z konsolowcami i pecetowcami PUBG Mobile już do pobrania. Szał battle royale ogarnie użytkowników smartfonów?