Muzyka Google Play - dodawanie już zakupionych albumów

Dzisiaj Google obdarowało Polskę kolejną swoją usługą. Tym razem jest to Muzyka Google Play, czyli googlowy odpowiednik iTunes i Spotify w jednym. MGP umożliwia zakup poszczególnych piosenek oraz albumów, ale jak dodać do usługi zakupione przez nas albumy na płycie CD? Jest na to pewien sposób. Zapraszam do czytania.

1. Uruchamiamy przeglądarkę internetową Google Chrome. W polu wyszukiwarki wpisujemy "chrome web store".
2. Klikamy pierwszy link i w polu wyszukiwarki na stronie wpisujemy Muzyka Google Play. Pobieramy aplikacje MGP dla Chrome.
3. Kiedy aplikacja się pobierze musimy ją zainstalować. Gdy instalacja dobiegnie końca musimy kliknąć na ikonę pomarańczowych słuchawek w menu aplikacji chrome.
4. Krótka konfiguracja, logowanie i aplikacja zaproponuje nam pobranie Menedżera Muzyki Google Play. Warto, a nawet trzeba to zrobić. To walsnie ten program umożliwi nam zgrywanie płyt CD na MGP. W ustawieniach aplikacji wybieramy aby automatycznie menedżer dodawał piosenki z Windows Media Player.
5. Teraz wkładamy płytę CD do napędu i uruchamiamy ja za pomocą WMP.
6. Włączamy widok okładki (na środku okladka albumu dookoła niebieskie tło) i klikamy w prawym górnym rogu "nagraj".
7. Teraz należy uzbroić się w cierpliwość ( radze zaspauzować muzykę podczas nagrywania, ponieważ odtwarzanie może wywołać błędy).
8. Kiedy płyta sie zgra do biblioteki, Menedżer Muzyki Google Play powinien zacząć przesyłać muzykę na nasze konto.

Ps. Tekst zrobiony na szybko. Zostanie wzbogacony o zrzuty ekranu.

Zobacz również: Jak bezpiecznie korzystać z przeglądarki?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Fajnie być fanem mobilnego RPG, czyli najciekawsze mRPG Messi i spółka już niedługo w grze mobilnej! Muzyka Google Play już dostępna w Polsce! Warto się skusić? F1 Race Stars - nowe wyścigi Codemasters w App Store Order & Chaos Online za darmo w App Store i w promocji w Google Play Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Trials Frontier, Beautiful Icon Styler i CyanogenMod Apps Księgowość w dowolnym miejscu i czasie z nową aplikacją inFakt Nowy Singstar wykorzysta wasze smartfony do śpiewania! Przegląd aplikacji mobilnych do nauki języków PizzaPortal.pl - zamawiaj szybko i wygodnie z telefonu Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Godzilla, Bright Weather i Edge of Tomorrow Portal i Half-Life 2, czyli komputerowe klasyki teraz na Androidzie MacGyver Deadly Descent za tydzień na rynku! Nowa aplikacja Red Bulla wprowadzi cię w świat sportów ekstremalnych Oto pięć moich ulubionych gier mobilnych Assassin's Creed Pirates za kilka złotych! Draw Breaker - odjazdowa zręcznościówka w stylu Breakout Activision odsłania karty. Nowy Tony Hawk już niedługo na rynku! Nokia na serio zabierze się za Androida i iOS? Appshaker Komórkomanii #83 - Flashout 2, Javelin Browser, Flappy48 i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The Walking Dead: Season One, Smart Launcher 3 i AcDisplay Superfrog HD wylądował w App Store! Czy wielki hit z Amigi ma szansę na sukces? Appshaker #82 - The Walking Dead, Family Guy, War Agent i inne RadarSTOP w sam raz na zbliżającą się majówkę

Popularne w tym tygodniu:

Idzie ci świetnie w PUBG Mobile? Nie ekscytuj się. Gra jest pełna botów, które dają ci wygrać Fortnite: Battle Royale trafi na smartfony. Będziesz mógł rywalizować z konsolowcami i pecetowcami PUBG Mobile już do pobrania. Szał battle royale ogarnie użytkowników smartfonów?